שלבי הטיפול

 

דיאגנוזה

כמעט כל מה שמטפל בדיקור יפני צריך נמצא בבטן(hara) ובמיוחד בטבור, המרכז האנרגטי של הגוף. כל האיברים הפנימיים שלנו נמצאים בבטן ועל ידי מישוש אפשר לדעת מה המצב של כל אחד מהם, מי בחוסר ומי בעודף. האיברים הפנימיים (יחד עם עוד אזורים נוספים בגוף) מוגדרים כאזורי רפלקס. לפי התגובה למגע באזורי הרפקלס, מתווים את אופי הטיפול. 

 

האינדיקציה למטפל היא מיידית. ברגע שהמחט ננעצה, הרפלקס מגיב ואינו רגיש למגע. אם לא, מזיזים את המחט. לפעמים כדי להעצים את ההשפעה, משאירים אחרי הטיפול מחט זעירה בנקודות שהיו פעילות במיוחד.

 

טיפול

הטיפול בדרך כלל מתחלק לשני חלקים, טיפול שורשי וטיפול מקומי. הטיפול השורשי מחפש את הסיבות הבסיסיות לחוסר האיזון האנרגטי במטופל. הטיפול המקומי מתכתב עם ההקלה בסימפטומים. עבור בעיות אקוטיות רבות, יספיק טיפול מקומי. כדי לפתור מצבים מתמשכים, או כדי לטפל בבעיות בסיסיות, מבצעים את שתי השיטות בו זמנית. ברגע שהבעיה זוהתה וטופלה, הכוחות המרפאים הטבעיים של הגוף נכנסים לפעולה, והגוף מבריא את עצמו. 

 

אפקטיביות

הטיפול בדיקור יפני נחשב יעיל, מהיר ולא מצריך הרבה טיפולים. הוא בעצם נהנה מכל העולמות. הפילוסופיה? סינית קלאסית. הידע? גם עתיק וגם מודרני, גם מזרחי וגם מערבי. השיטה? קצרה וקולעת.