רפואה יפנית-דיקור יפני

 

מהי רפואה יפנית או דיקור יפני ובמה הם שונים מהרפואה הסינית המסורתית?

 

שיטת טיפול רפואה יפנית הינה שיטה הכוללת מגווןרחב של טכניקות עבודה כגון דיקור יפני, מוקסה, צמחי מרפא, מגנטים, שימוש במכשור מודרני ועוד. אף על פי שחלק מרעיונותיה מבוססים על עקרונות רפואה סינית מסורתית, קיים שוני מהותי בטכניקות האבחון והטיפול.

 

האבחון בטיפול יפני נעשה על ידי מישוש הבטן ואזורי רפלקס חיוניים, המשקפים את מערכות הגוף השונות. לאחר מכן מתבצעת הערכה,והמטופל מקבל טיפול אלטרנטיבי הדומה לטיפולי רפואה סינית באמצעות דיקור וצמחי מרפא. במתן סדרת טיפולים אלטרנטיביים בשיטות רפואה יפנית נעשה שימוש במחטים דקות ועדינות יותר מאלה המקובלות ברפואה הסינית המסורתית, כמו כן העומק של דיקור יפני שיטחי בהרבה.

 

מטרת הדיקור היפני היא להפחית את הרגישות והמתח באיזורי הרפלקס השונים. כך יש למטפל המומחה אינדיקציה בזמן אמת למידת האפקטיביות של הטיפול. במידה ורפלקס מסויים לא משתחרר, מוציא המטפל את המחטים ומשנה את מיקומן. 

לרשות המטפל עומדים כלים שונים בנוסף לכלים המוכרים מהרפואה הסינית המסורתית כגון- מכשור חשמלי, מגנטים, כבלי דיודה (אשר פורקים מטען עצבי), טבעות ושרשראות מאיצות זרימה ועוד. במידת הצורך, ניתן להשאיר מגנטים זעירים או מחטים תת עוריות על גופו של המטופל למשך מספר ימים, כדי להאריך ולהעצים את האפקט הטיפולי.

 

בדרך כלל מתחלקים הטיפולים לשני חלקים: "טיפול שורש" ו"טיפול סימפטומטי". טיפולי השורש מתייחסים לחוסר האיזון הבסיסי של המטופל, והטיפול הסימפטומטי מתייחס באופן ישיר להקלת התלונה העיקרית.

 

ממה נובעת הצלחתה של הרפואה היפנית?

 

הצלחתה של הרפואה היפנית נובעת מהשילוב בין ידע מערבי חדשני לבין ידע מהרפואה המסורתית.

כמו כן, זוהי רפואה ממוקדת העובדת על היכולת לשנות דפוסים בזמן אמת בנוסף לטיפול

בתבנית העומק השורשית.

 

בדרך כלל אין צורך במספר רב של טיפולים - זה עובד ומהר!

 

רפואה יפנית ניחנה ביתרונות רבים , הכוללים בין היתר:

  •  אינדיקציה מיידית להצלחת הטיפול.
  •  אבחנות מדויקות.
  •  טיפולים קצרים וממוקדים.
  •  שפה מערבית פשוטה וברורה
  •  שימוש במיכשור חדיש ומודרני.